KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13614046
*
nr 1361 4046
Gisèle Celan-Lestrange
(1927-1991), Frankrike
Etsning, Komposition. Signerad, numrerad 7/30. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 65x50cm
Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 november 2020
kl 19:35:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 10:51:51
1
100 kr
23/11 08:31:23
2
350 kr
23/11 15:33:35
3
200 kr
23/11 15:33:35
2
250 kr (Budbetjänt)
23/11 15:35:04
3
350 kr
23/11 15:35:04
2
350 kr (Budbetjänt)
23/11 15:35:30
3
400 kr
23/11 15:49:05
4
450 kr
23/11 16:10:37
2
700 kr
23/11 19:14:43
5
600 kr
23/11 19:14:43
2
700 kr (Budbetjänt)
23/11 19:17:41
5
900 kr
23/11 19:20:06
2
900 kr
23/11 19:20:06
5
900 kr (Budbetjänt)
23/11 19:20:26
2
1.000 kr
23/11 19:29:27
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gisèle Celan-Lestrange
Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .
Läs mer om Gisèle Celan-Lestrange
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik komposition oramat löst blad
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:57
*
Gisèle Celan-Lestrange
Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gisèle Celan-Lestrange
nr 1361 4046
Gisèle Celan-Lestrange
(1927-1991), Frankrike
Etsning, Komposition. Signerad, numrerad 7/30. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 65x50cm
Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/11 10:51:51 | 1 | 100 kr |
23/11 08:31:23 | 2 | 350 kr |
23/11 15:33:35 | 3 | 200 kr |
23/11 15:33:35 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
23/11 15:35:04 | 3 | 350 kr |
23/11 15:35:04 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
23/11 15:35:30 | 3 | 400 kr |
23/11 15:49:05 | 4 | 450 kr |
23/11 16:10:37 | 2 | 700 kr |
23/11 19:14:43 | 5 | 600 kr |
23/11 19:14:43 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
23/11 19:17:41 | 5 | 900 kr |
23/11 19:20:06 | 2 | 900 kr |
23/11 19:20:06 | 5 | 900 kr (Budbetjänt) |
23/11 19:20:26 | 2 | 1.000 kr |
23/11 19:29:27 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gisèle Celan-Lestrange
Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .Läs mer om Gisèle Celan-Lestrange
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik komposition oramat löst blad
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:57